Глава 25. О вседневном вжигании свещ.

На всякий день от начала вечерни подобает свещи вжигати прежде пред иконою Спаса Христа, и егоже есть храм на десней стране, и пред образом Пресвятыя Богородицы, на левей. Аще имать святый, Блажен муж: вжигаем и пред аналогием, и пред образом Спаса Христа в тябле, и во олтаре у престола. Аще ли не имать, вжигати по стихологии: угашати же по конечном трисвятом. На повечерии по преждеписанному, пред Спасовым, и Богородичным. На утрени свещи вжигати, якоже прежде на вечерни изъявися, и на Бог господь, вжигати, и пред аналогием, и в тябле. Аще же имать святый полиелей, вжигати и вся свещи, и оставляем горети их и до 3 песни, и угашати. На 8-й же песни паки вжигати, и оставляем их горети до конца славословия. В начале святыя литургии вжигати свещи, якоже прежде изъявися в неделю. О праздницех Рождества Христова, и Богоявления, и прочих праздников Господских и Богородичных, и во всю светлую седмицу, и святых имущих бдение, вжигаются свещи, якоже прежде в неделю изъявися.