ПСАЛОМЩИК - <
Выделенная опечатка:
Сообщить Отмена
Закрыть
Наверх

На благословение нового дома (тропарь и молитвы)

Тропарь, глас 8:

Я́коже Закхе́еву до́му твои́м, Христе́, вхо́дом спасе́ние бы́сть,/ си́це и ны́не вхо́дом свяще́нных служи́телей Твои́х и с ни́ми святы́х Твои́х а́нгел/ мир Твой пода́ждь до́му сему́ и ми́лостивно благослови́ его́,// спаса́я и просвеща́я всех жи́ти хотя́щих в нем.

Молитва на основание дома

Бо́же Вседержи́телю, сотвори́вый Небеса́ ра́зумом, и основа́вый зе́млю на тве́рди ея́, Созда́телю и Соде́телю всех, при́зри на раба́ Твоего́ (имярек), изво́лившаго в держа́ве кре́пости Твоея́, воздви́гнути дом в жили́ще, и зда́нием его́ воздви́гнути: утверди́ его́ на тве́рдом ка́мени, и основа́й по Твоему́ Боже́ственному Ева́нгельскому гла́су, его́же ни ветр, ни вода́, ни и́но что повреди́ти возмо́жет: благоволи́ ему́ в коне́ц привести́ся, и в нем жи́ти хотя́щих от вся́каго наве́та сопроти́внаго свободи́. Я́ко Твоя́ держа́ва, и Твое́ есть ца́рство, и си́ла, и сла́ва, Отца́, и Сы́на, и Свята́го Ду́ха, ны́не и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Молитва на жительство в новом доме

Бо́же Спаси́телю наш, изво́ливый под сень Закхе́еву вни́ти, и спасе́ние тому́ и вся́кому до́му того́ бы́вый: Сам и ны́не зде́ жи́ти восхоте́вшыя, и на́ми, и недосто́йными мольбы́ Тебе́ и моле́ния принося́щыя, от вся́каго вреда́ соблюди́ невреди́мы, благославля́я тех зде́ жили́ще, и ненаве́тен тех живо́т сохраня́яй. Я́ко подоба́ет Тебе́ вся́кая сла́ва, че́сть и поклоне́ние, со безнача́льным Твои́м Отце́м, и с Пресвяты́м, и благи́м, животворя́щим Твои́м Духо́м, ны́не и при́сно, и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Молитва на вхождение в новый дом

Бо́же Спаси́телю наш, изво́ливый под сень Закхе́еву вни́ти и спасе́ние тому́ и всему́ до́му того́ бы́вый, Сам и ны́не зде́ жи́ти восхоте́вшия, и на́ми недосто́йными мольбы́ Тебе́ и моле́ния принося́щия, от вся́каго вре́да соблюди́ невреди́мы, благословля́я тех зде́ жили́ще, и ненаве́тен тех живо́т сохраня́яй. Ами́нь.


Назад к списку