ПСАЛОМЩИК - <
Выделенная опечатка:
Сообщить Отмена
Закрыть
Наверх

Всем святым, в земли Карельстей просиявшим (тропарь, кондак, молитва и величание)

Тропарь, глас 8:

Я́коже плод кра́сный Твоего́ спаси́тельнаго се́яния,/ земля́ Каре́льская прино́сит Ти, Го́споди,/ вся святы́я в той просия́вшия./ Тех моли́твами в ми́ре глубо́це,// Це́рковь и страну́ на́шу Богоро́дицею соблюди́ Многоми́лостиве.

Кондак, глас 3:

Днесь лик святы́х, в земли́ Каре́льстей Бо́гу угоди́вших,/ предстои́т в це́ркви и неви́димо за ны мо́лится Бо́гу./ А́нгели с ним славосло́вят/ и вси святи́и Це́ркве Ру́сския ему́ спра́зднуют,// о нас моля́ще ку́пно Преве́чнаго Бо́га.

Молитва

О, пресла́внии и всехва́льнии уго́дницы Бо́жии, вси святи́и в земли́ Каре́льстей просия́вшии! К вам, я́ко те́плым хода́таем и предста́телем на́шим с моли́твою смире́нно прибега́ем: умоли́те Ми́лостиваго Бо́га, да да́рует нам ти́хое и безмяте́жное житие́ в ве́це сем, да изба́вит нас от враг ви́димых и неви́димых, от искуше́ний и напа́стей, от собла́знов лука́ваго и вся́каго зла. На Стра́шнем же Суде́ Свое́м сподо́бит нас десна́го стоя́ния и насле́дники Ца́рствия Небе́снаго сотвори́т, иде́же ку́пно с ва́ми просла́вим Пречестно́е и Великоле́пое и́мя Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Величание:

Велича́ем вас,/ вси святи́и, в земли́ Каре́льстей просия́вшии,/ и чтим святу́ю па́мять ва́шу,/ вы бо мо́лите за нас/ Христа́ Бо́га на́шего.

Тексты тропаря, кондака, молитвы и величания утверждены на заседании Священного Синода 8 декабря 2020 года (журнал № 99).


Назад к списку