ПСАЛОМЩИК - <
Выделенная опечатка:
Сообщить Отмена
Закрыть
Наверх

Икона Тихвинская – Мурманская (тропарь, кондак и величание)

Тропарь, глас 4:

Днесь возсия́ неизрече́нно / на Му́рмане ико́на Богома́тере, / и я́ко светоза́рным со́лнцем, / прише́ствием тоя́ озари́ся вся Земля́ Полно́щная. / Притеце́м, лю́дие, вси к ти́хому и до́брому приста́нищу, / чу́дному о́бразу Цари́цы Богоро́дицы, / ве́рно припа́дающе и вопию́ще: / О Всеми́лостивая Влады́чице, / за спаси́тельное Твое́ смотре́ние, / чу́днаго о́браза к нам прише́ствие, / не оста́ви раб Твои́х / и не отри́ни моле́ния недосто́йных, / ри́зою Твое́ю честно́ю нас защити́ и от всех зол изба́ви, / моля́щи Сы́на Твоего́, Христа́ Бо́га на́шего, //да спасе́т ду́ши на́ша, я́ко Милосе́рд.

Кондак, глас 8:

Днесь всеми́рная ра́дость возсия́ нам ве́лия: / дарова́ся цельбоно́сная, Влады́чице, ико́на Твоя́. / Вси святи́и земли́ Ко́льския ру́це к ней простира́ют, моля́ше, / и с ни́ми страна́ Полно́щная, ра́дуяся, торжеству́ет. / Те́мже мы духо́вно пра́зднуем и те́пле вопие́м Ти: // Не оста́ви ми́лость Твою́ от нас, но пребу́ди с на́ми во век, Всеблага́я.

Величание

Велича́ем Тя,/ Пресвята́я Де́во,/ Богоизбра́нная Отрокови́це,/ и чтим о́браз Твой святы́й,/ и́мже то́чиши исцеле́ния // всем с ве́рою притека́ющим.


Назад к списку