ПСАЛОМЩИК - <
Выделенная опечатка:
Сообщить Отмена
Закрыть
Наверх

Икона Самонаписавшаяся (тропарь, кондак, молитва и величание)

Тропарь, глас 1:

Чудотво́рней Твое́й ико́не, Богоро́дице Де́во,/ всеблагогове́йно покланя́емся и лобыза́ем ю́,/ подае́ши бо то́ю исцеле́ния,/ здра́вие же и кре́пость душа́м и телесе́м вои́стинну./ Те́мже любо́вию Тебе́ взыва́ем:/ сла́ва промышле́нию Твоему́ о нас, Чи́стая,/ сла́ва милосе́рдию Твоему́ к ве́рным, // сла́ва Тебе́, самоизобрази́вшейся, Всеблага́я Влады́чице.

Кондак, глас 8:

Богома́тери воспои́м боже́ственне,/ припа́дающе Боже́ственному о́бразу Ея́,/ пресла́вно бо на том самонаписа́ся,/ и источа́ет чуде́с струи́ с ве́рою притека́ющим,/ и избавля́ет от зол зову́щих Ей: // ра́дуйся, Неве́сто Неневе́стная.

Молитва

О Пресвята́я Госпоже́ Влады́чице Богоро́дице! Приими́ недосто́йную моли́тву на́шу, и сохрани́ нас от наве́та злых челове́к и от внеза́пныя сме́рти, и да́руй нам пре́жде конца́ покая́ние. На моле́ние на́ше умилосе́рдися, и ра́дость вме́сто печа́ли даруй. И изба́ви нас, Госпоже́, от вся́кия беды́ и напа́сти, ско́рби и боле́зни и вся́каго зла. И сподо́би ны, гре́шныя рабы́ Твоя́, одесну́ю ста́ти во второ́м прише́ствии Сы́на Твоего́, Христа́ Бо́га на́шего, и насле́дники бы́ти Ца́рствия Небе́снаго и жи́зни ве́чныя со все́ми святы́ми в бесконе́чныя ве́ки веко́в. Ами́нь.

Величание

Велича́ем Тя,/ Пресвята́я Де́во,/ Богоизбра́нная Отрокови́це,/ и чтим о́браз Твой святы́й,/ и́мже то́чиши исцеле́ния // всем с ве́рою притека́ющим.


Назад к списку