ПСАЛОМЩИК - <
Выделенная опечатка:
Сообщить Отмена
Закрыть
Наверх

Икона Моздокская (Иверская) (тропарь, молитва и величание)

Тропарь, глас 1:

От святы́я ико́ны Твоея́, о Влады́чице Богоро́дице, / исцеле́ния и це́льбы подаю́тся оби́льно, / с ве́рою и любо́вию приходя́щим к ней. / Та́ко и мою́ не́мощь посети́, / и ду́шу мою́ поми́луй, Блага́я, // и те́ло исцели́ благода́тию Твое́ю, Пречи́стая.

Молитва

О, Всеми́лостивая Госпоже́, Де́ва Богоро́дице, услы́ши нас, моля́щихся Тебе́, и яви́ нам ско́рую ми́лость Твою́, моли́ Сы́на Твоего́ ско́ро изба́витися нам от вся́каго зла и сохрани́ лю́ди, благоче́стно прибега́ющия и призыва́ющия и́мя Твое́ свято́е, от вся́кия напа́сти. Всех нас сохраня́ющи под кро́вом бла́гости Твоея́, ри́зою Твое́ю честно́ю защити́. При́зри на нас призре́нием ми́лостивного Твоего́ заступле́ния и моли́твою Твое́ю сподо́би нас со Христо́м жи́ти и ра́дости а́нгельския в Небе́сных селе́ниях наслажда́тися. Ты бо еси́, Госпоже́, сла́ва Небе́сных и упова́ние земны́х, Ты на́ша наде́жда и засту́пница всем, притека́ющим к Тебе́ и Твоея́ святы́я по́мощи прося́щих. Те́мже всечестны́й о́браз Твой и руко́ю Твое́ю держи́маго Вседержи́теля ви́дяще на ико́не, ра́дуемся гре́шнии, со умиле́нием припа́даем и любо́вию сей целу́ем, ча́юще, Госпоже́, Твои́ми благоприя́тными моли́твами в ми́ре и благоче́стии земны́й путь прейти́ и Небе́сныя бесконе́чныя жи́зни дости́гнути и Трисия́нному Бо́гу со все́ми, угоди́вшими Ему́, поклоня́тися во ве́ки веко́в. Ами́нь.

Величание

Велича́ем Тя, / Пресвята́я Де́во, / и чтим о́браз Твой святы́й, / и́мже боле́зни на́ша врачу́еши // и ду́ши к Бо́гу возво́диши.


Назад к списку